Haber

Sınav sorularını çalan 35 FETÖ’cü hakkında tutuklama kararı

Terör örgütü FETÖ’ye yönelik çalışmalar sürüyor.

Sanıklardan bazıları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terörle Mücadele Şubesi tarafından 2011-2013 yılı ortasında FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensupları tarafından yapılan KPDS, ALES, YDS ve ÜDS sınav sorularını girerek haksız menfaat elde etmekle suçlandı. Hataları Soruşturma Bürosu tarafından herhangi bir yöntem olmaksızın ve sınav öncesi kurum üyelerine dağıtılmaktadır. Hakkında yürütülen soruşturma belgeleri çerçevesinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarını Zarara Dolandırıcılık suçundan, bir kısmına sadece Zararına Dolandırıcılık suçundan yürütülen soruşturma belgeleri çerçevesinde. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının; Her sanığa göre farklılık gösterse de onlar hakkında;

-Sınavlarla ilgili olarak düzenlenen olağandışılık analiz raporlarında belirtilen bazı kriterleri taşımak,

35 sanık için tutuklama kararı

– Teşkilata ait konutlarda ve/veya işyerlerinde konaklamak, sınav sorularını almak/dağıtmak, kurumda özel imam konumunda olan kişilerle iletişim kurmak için çeşitli deliller/beyanlar mevcuttur. , kurumun iç iletişim tekniği olan organizasyonun sıralı arama formülü ile meslek birliği içindeki kişilerle iletişim kurmak. 31 Ocak 2023 tarihi itibariyle üniversitelerde akademisyen olarak kayıtlı 35 zanlı hakkında Ankara merkezli 32 ilde eş zamanlı operasyon ve gözaltı yapılmasına karar verildi.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Mali Hatalar Şube Müdürlüğü ekiplerince zanlıların yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmelerine ilişkin süreçlerin sürdürüldüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu