Haber

Kartal Belediyesi çocuk meclisi ikinci oturumu yapıldı

Kartallı çocukların sorunlarını ve taleplerini ilk ağızdan öğrenmek ve onlara demokrasi kültürü kazandırmak amacıyla düzenlenen Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi’nin ikinci oturumu gerçekleştirildi.

Kartallı çocukların sesi olan Çocuk Meclisi’nde önce komite başkanları seçildi, ardından gündem maddeleri masaya yatırıldı. Hamza Çimen başkanlığında toplanan meclise; Törene Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları İmam Aydın, Hüseyin Tozkoparan ve Fidanlık Müdürü Hilal Kıraç katıldı.

Üçüncü dönemin ikinci oturumunda bir önceki oturumda belirlenen dört komitenin başkanları çocuk meclisi üyeleri tarafından seçildi. Çevre Komisyonu, Kültür Sanat Komisyonu, Sağlık Komisyonu ve Eğitim Komisyonu başkanlarının seçilmesi ve üyelerin oluşturulmasıyla Meclis gündemine geçildi.

Komisyon başkanlarının seçilmesinin ardından çocukların bir önceki oturumda sundukları öneriler tek tek okundu. Bu teklifler karşılığında müdürlüklerden gelen cevaplar ve analizler meclis üyeleri ile paylaşılmıştır.

Yeni oturumda iki gündem maddesine ilişkin meclis üyelerinin görüşleri müdürlüklere iletilmek üzere tutanak altına alındı. Çocuklara Kartal’daki tarihi eserler ve sokak hayvanları ile ilgili gündem maddeleri sunuldu. Her meclis üyesi söz alarak gündem maddeleri hakkında görüşlerini bildirdi.

“Mustafa Kemal Atatürk’ün Armağanı İle Bir Kültür Yaratıldı”

Meclis oturumunda Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen kürsüye Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın davet edildi. Aydın yaptığı konuşmada, 23 Nisan’da ilk çocuk meclisi toplantısının yapıldığını hatırlatarak, “Siz çocuklara başarılar diliyor, Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel’e sevgi ve selamlarımı iletiyorum. 23 Nisan. Çocuk Meclisi kuruldu. bu vesileyle günümüze kadar gelen bir kültür.Çocuklarımız bugünü yaşarken geleceğin yöneticileri olma yolunda ilerliyorlar.Tüm çocuklarımıza teşekkür ediyor,gelecek yaşamlarında başarılar diliyorum.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu