Teknoloji

İddia: Apple, iPhone’ları Akıllı Ekranlara Dönüştürmeyi Planlıyor

Apple’ın yıllık geliştirici konferansının bu yılki ayağı 5 Haziran’da başlayacak. 4 gün sürecek konferansta şirketin uzun zamandır beklenen AR/VR gözlükleri dahil pek çok şeyi tanıtması bekleniyor. Bunlardan biri iOS 17.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yazdığı bir yazıya göre şirket, iOS 17 güncellemesi ile iPhone’lara değerli bir yenilik getirecek. Bu yeni özellik akıllı ekrana dönüştürünsağlayacak.

Özellik, telefon yatay olarak yerleştirildiğinde kullanılacak ve ekran kilitliyken hava durumu, takvim ve bildirimler gibi şeyleri gösterecek.

Gürman’a göre şirketin iOS 17 ile birlikte getirmeyi planladığı özellik, ekran kilitlendikten sonra sizin için çok faydalı olacak widget’ları göstermeye başlayacak. iPhone’u konutlarda kullanılan akıllı ekranlara dönüştürecek olan bu yenilik, “Her Zaman Ekranda” özelliğini andırıyor; ancak daha işlevsel olduğunu söylemek mümkün.

Konuya yakın kaynaklara dayandırılan Mark Gürman, özelliğin ekran kilitliyken ve telefon yatay konumdayken yerleştirildiğinde kullanılacağını söylüyor. Arayüz, takvim, hava durumu, bildirimler ve daha fazlası Ekran kilitlendiğinde gösterileceğini de ekliyor. Gürman’a göre Apple’ın buradaki amacı, telefonu boştayken (masa başında oturmak gibi) daha kullanışlı hale getirmek.

Google’ın Pixel cihazlarında da benzer bir özellik vardı. Kilitli bir telefon bir Pixel standına yerleştirildiğinde, şarj olabiliyor ve fotoğraflar gibi pek çok şeyi ekranda gösterebiliyordu. Amazon tabletlerinde de böyle bir şey vardı. Apple özelliği için okunması daha kolay olacak koyu bir arka plan ve parlak metinDüşündüklerinizin söylendiğini de eklemeyi unutmayalım.

iPhone’un fonksiyonlarını artıracak olan bu özellik, ileride karşımıza çıkabilecek Apple markalı bir ürün. akıllı ekran öncü olabilir. Bir süredir şirketin evlerde kullanılabilecek böyle bir cihaz üzerinde çalıştığı söylendi. Akıllı ekran hakkında çok az detay bulunsa da iPad’e benzer bir tasarıma sahip olacağı ve 2024 yılında piyasaya sürülebileceği iddia edilmişti.

haberbor.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu