Yaşam

Barbie Oppenheimer’a Karşı: Türkiye’de Son 24 Saatte En Çok Hangi Film Arandı?

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın sağladığı en keyifli nimetlerden biri de kesinlikle G. Trendler alet. Bu araç sayesinde hangi anahtar kelimelerin hangi ülkede, hangi zaman diliminde, ne oranda arandığını görebiliriz.

Bu kullanışlı araç geçen Cuma günü yayınlandı. Barbie ve OppenheimerÜlkemizde en çok aranan sinema salonlarından hangisi olduğunu görmek için kullandık.

Ülkemizin çoğu Oppenheimer’ı merak etti ve Google’da arattı.

Google Trends aracına ‘Barbie’ ve ‘Oppenheimer’ anahtar kelimelerini yerleştirip Türkiye’de son 24 saatteki arama verilerini karşılaştırdığımızda karşımıza yukarıda gördüğünüz gibi bir tablo çıkıyor. %55’e karşı %45 Oppenheimer, Barbie’den daha fazla aranıyor . Barbie’nin Oppenheimer’dan daha çok arandığı iller ise Bartın, Sinop, Gümüşhane, Artvin, Aksaray, Hatay, Kilis ve Osmaniye oldu.

Ayrıca Avrupa’da bu sinemalardan hangisinin en çok arandığı da merak konusu oldu. Bu ülkelerdeki Google Trends verilerine bakıldığında, Tüm Avrupa’nın Barbie’si Oppenheimer’danDaha çok merak ettiği ortaya çıktı.

,

Ancak gişede Türkiye için durum tam tersi, çünkü Barbie gişede Oppenheimer’ı ikiye katladı. Her zaman yaz döneminin en sorunsuz açılış yapan yabancı sinemasıydı. Ayrıca tüm zamanların en uygun açılış filmleri sıralamasında 9. sırada yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu