Haber

Ankara’da son seçim anketi: Mansur Yavaş ile Turgut Altınok arasındaki fark 3 puandan az

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kala anketler ortaya çıkmaya başladı. Ankara‘de yapılan ankette CHP’nin büyükşehir belediye başkan adayları ile Cumhur İttifakı arasında yüzde 3’lük fark dikkat çekti.

ORC Research, başkentteki yerel araştırmaları oy yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı. Araştırma şirketinin Genel Müdürü Mehmet. S. Pösteki, X üzerinden sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda detayları anlattı.

Turgut Altınok, Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı

ANKETE 3 BİN 800 KİŞİ KATILDI

“Araştırma 24-26 Ocak 2024 tarihleri ​​arasında Ankara’da 3 bin 800 katılımcıyla yüz yüze gerçekleştirildi.” Pösteki katılımcılara şu soruyu sordu: “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde hangi adaya oy vermeyi düşünüyorsunuz?” sorusunun sorulduğunu söyledi.

Mansur Yavaş

MANSUR YAVAŞÇA İLERLİYOR

Anket sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 43,7’si mevcut Belediye Başkanı ve CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş’ı desteklediğini belirtti. Yavaş’ı yüzde 40,9 ile Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Turgut Altınok izledi. İYİ Parti’nin adayı Cengiz Topel Yıldırım’ı destekleyenlerin oranı ise yüzde 5,2 olarak kaydedildi.

İYİ Parti’nin adayı Cengiz Topel Yıldırım

“Kararsızım” diyenlerin oranı yüzde 7

Öte yandan diğer adaylara oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 3,2 olarak hesaplanırken, “kararsızım” diyenlerin oranı ise yüzde 7 olarak ölçüldü.

CHP 2019’DA SEÇİMİ YÜZDE 3 FARKLA KAZANDI

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni yüzde 50,93 oyla kazandı. 2019 seçimlerinde AK Parti yüzde 47,12 oyda kalmıştı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

kigi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu