Haber

TIRanformers Operasyonunda 13 Şüpheli Tutuklandı

‘TIRansformerler’ olarak adlandırılan operasyonda BURSA merkezli 4 ilde kazalı veya ağır hasarlı TIR’ları satın alan zanlılara yönelik düzenlenen ‘TIRansformerler’ isimli operasyonda 13 zanlı gözaltına alındı. Yurt dışından getirdikleri TIR’ları lazer makinesi kullanarak yola koydular. 100 milyon lira kar elde ettiği belirtilen zanlılar, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, ihbar üzerine ‘resmi belgede sahtecilik’, ‘dolandırıcılık’ ve ‘kaçakçılık’ suçlarına karışan şahıslar hakkında çalışma başlattı. Teknik ve fiziki takibin ardından 13 şüphelinin kimlikleri belirlendi. Zanlıların kaza veya ağır hasarlı TIR’ları satın alarak Hollanda, Fransa ve Bulgaristan’dan getirdikleri TIR’ların şasi numaralarını lazer makineleri kullanarak değiştirip yola koydukları belirlendi. Zanlıların araçları yurt dışından 500 bin liraya satın aldıkları, takas işlemlerinin ardından Türkiye’de 5 milyon liraya sattıkları da belirlendi.

100 MİLYON LİRA HUKUKSUZ KAZANÇ

Polis, Bursa, İstanbul, Balıkesir ve Sakarya’da eş zamanlı düzenlediği baskınlarda ‘TIRanlayıcılar’ adını verdikleri operasyonda 13 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda 20 tır, 16 motor bloğu, 12 yabancı TIR’a ait sökülmüş plaka, şasi ve kimlik bilgilerini değiştirmekte kullanılan 1 lazer makinesi, 3 ruhsatsız tabanca, 3 tüfek ve 141 fişek ele geçirildi. VC, H.Ç., C.Ç., S.Ç., A.Ç., O.Ç., YED, SA, B.İ., V.Ç., CA, Y.U. ve İ.A. , emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu