Haber

Sabah seçim tarihini yayınlayıp sildi, haber olunca tekrar yayınladı.

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi iki seçim senaryosu yayınladı. Buna göre planlanan 18 Haziran 2023 ve 14 Mayıs 2023 tarihlerine işaret edildi. Erken seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ın gösterilmesinin ardından kısa bir süre sonra ilgili bölüm haberden kaldırıldı. Ancak haberin yayılmasından sonra tekrar eklendi.

“Haziran 2023’te yapılması gereken cumhurbaşkanı ve milletvekilliği seçim sürecinin takvimi belli oldu” denilerek yapılan haberde, 12 Nisan’da cumhurbaşkanı adaylığının kesinleşeceği ve milletvekili listelerinin teslim edileceği kaydedildi. 20 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu’na

‘SEÇİM 14 MAYIS’TA OLURSA TAKVİM 30 MART’TA BAŞLAYACAK’

Muhalefetin erken seçime ‘evet’ dememesi halinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Resmi Gazete’de yayımlanacak kararıyla seçime gidileceğinin belirtildiği haberde, şunlar kaydedildi:

“Muhalefet desteği sağlanmadığı takdirde cumhurbaşkanının kendi yetkisini kullanarak seçimleri ilerletmesi bekleniyor. Bu kararın en geç 13 Mart tarihine kadar alınması ve Resmi Gazete’de yayımlanması gerekmektedir. 14 Mayıs’ta seçim olursa takvim 30 Mart’ta başlayacak, cumhurbaşkanlığı için adaylık süresi 4 Nisan’da sona erecek. 100 bin imza ile cumhurbaşkanı adaylığı tarihi 8 Nisan’dır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu