Haber

Müslüman ülkelerin liderleri Kudüs’te toplanmalı

BURSA (İGFA) – Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, terör devleti İsrail’in zulmünün ilk günlerinde takviye amacıyla bölgeye giden ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Tel Aviv’e gittiğini hatırlatarak, şunları kaydetti: “Ben de Yahudiyim ve Yahudi kimliğimle buradayım” dedi. Liderlerini davet etti.

Başkan Yazıcı, “Dünyadaki Müslüman ülkelerin başkanları Kudüs’e giderek biz de Müslümanız ve Müslüman kimliğimizle buradayız demeli. Kudüs ziyareti tüm dengeleri alt üst edecek. “Bu hamle İsrail’in zulmünü durdurmak için bir fırsattır” dedi.

Kudüs’ün birinci kıblemiz, ikinci mescidimiz ve üçüncü haremimiz olarak Mescid-i Aksa’nın bulunduğunu hatırlatan Lider Yazıcı, “Kudüs, İsra ve Miraç mucizelerinin gerçekleştiği yerdir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) bütün peygamberlere öncülük etmiştir. Mescid-i Aksa’da namaz kılıp Allah’a (cc) buradan.Kudüs 400 yıl boyunca Osmanlı koruması altında kalmıştır ve bu döneme ait yüzlerce tarihi eseri bünyesinde barındıran bir İslam şehridir.Kudüs, Hz. Davud’un Beytül-Makdis’i Hz. Hz. Süleyman, Hz. Muhammed, Hz. Zekeriya’nın imameti, Hz. Yahya’nın müjdesi, Hz. Meryem’in hücresi, Hz. İsa’nın beşiği, Hz. Muhammed (s.a.v.)’in mihrabı, Hz. Ömer’in fethi, Selahaddin Eyyubi’nin rüyası, Hukuki “Sultan Süleyman’ın yeniden imar edilmesi Abdülhamid Han’ın davasıdır” dedi.

KIBRIS’TA GELİŞMELER TAKİP EDİLMELİ

Başkan Yazıcı davetinde şu ifadeleri kullandı:

“Bu noktada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki gelişmelere dikkat etmek gerekiyor. Yahudilerin son dönemde Karpaz bölgesinde özellikle sahil kesiminde arazi satın aldıklarını görüyoruz. Buraya yerleşmek için Yahudi Çabad Örgütü’nün direktifleriyle Büyük İsrail hedefleri doğrultusunda geçmişte Kudüs’te yaptıkları faaliyetlerin aynısını bu bölgede de yapmak istiyorlar. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde son yıllarda yapılan tüm arsa satışları, özellikle de vekaletname yoluyla yapılan arsa satışları tamamen gözden geçirilmelidir. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Başbakanı son yıllarda tüm tapu kayıt süreçlerini çok hızlı bir şekilde gözden geçirdi. “Kıbrıs Türk Cumhuriyeti topraklarında ikinci bir İsrail yani Siyonist devlet kurmak isteyenlerin bu kirli operasyonları engelleyecek adımları atması gerekiyor.”

haber-imranli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu