Haber

Muğla Büyükşehir Acil Müdahale Aracı ile Yangından Etkilenen Hayvanlara Müdahale

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesi Algı Mahallesi’nde çıkan çiftlikte çıkan yangında zarar gören hayvanlara Acil Müdahale Aracı ile olay yerine müdahale etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Acil Müdahale Aracı, Menteşe İlçesi Algı Mahallesi’nde meydana gelen çiftlik yangına müdahale etti. Yangına itfaiye ekipleri tarafından inceleme yapıldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi Acil Müdahale Aracı, 1 veteriner ve 2 yardımcı işçi ile yaralı hayvanlara müdahale etti. 20 büyükbaş hayvanın bulunduğu çiftlikte 2 büyükbaş telef olurken, diğer büyükbaş hayvanlar gruplar halinde kontrol altına alındı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe Küme Başkanlığı, Menteşe Algı Mahallesi’nde büyükbaş hayvanların bulunduğu çiftlikte meydana gelen yangına 4 araç ve 16 işçi ile kısa sürede müdahale etti. Saat 11.44’te yangın alarmını alan gruplar, saat 11.50’de yangının çıktığı alana ulaşarak yangına müdahale etmeye başladı. Yangının ot balyalarına sıçraması ve bölgedeki balya sayısının fazla olması nedeniyle soğutma çalışmaları yaklaşık 12 saat sürdü. Yangının kontrol altına alınmasının ardından veteriner ve yardımcı çalışanlar Büyükşehir Acil Müdahale Aracı ile yaralı hayvanlara müdahale etti. 2 büyükbaş telef olurken, yangından daha az etkilenen hayvanlara olay yerinde müdahale edildi. Ayrıca bir traktör de yangında tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi ve yaklaşık 1 bin balya telef oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu