Haber

Millet İttifakı final mitingi için tam kadro Ankara’ya indi! Meydan tıklım tıklım doldu

14 Mayıs seçimlerine saatler kala Millet İttifakı final mitinginin adresi Ankara Tandoğan Meydanı oldu.

MİLLETLER İttifakı TAM EKİBİ ANKARA’DA

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, GÜZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Millet İttifakı Başkan Yardımcısı Törene, aday ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Millet İttifakı Başkan Yardımcısı Adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katıldı.

“ANKARA’DA BÖLÜNCÜ SİYASET”

İlk olarak söz alan ve bir konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bugün yaşadıklarımızın neredeyse tamamını 2019 yılında hızlıca yaşadık. Anketlerde geride kaldıklarını görünce her türlü iftirayı attılar. Ankara halkı inanmadı.Böylece Ankara’daki bölücü siyaset ortadan kalktı.Halk 25 Geçen yıl aynı yönetimi görünce onların bölücü siyasetini görünce başka bir yönetim denemedi ama 25 yıl sonra deneme yaptı Ankara halkı belediyecilik nedir gördü Pandemi döneminde 40 bin öğrenciye 10 GB internet verdik Sayın Cumhurbaşkanı 21 yıldır verilmeyen interneti sonra vereceğini söylüyor. Yine bir yıllık doğal gaz fiyatları bir aylık doğal gaz fiyatlarından ayrılmayacak, sadece mutfakta kullanılan gazın fiyatı belirlenecek. oy zaman bitti. Ancak kardeşiniz geçen yıl ve bu yıl 200 bin aileye doğalgaz yardımı yaptı.

“BU İŞ GERÇEKTEN YAPILMIŞTIR”

Ankara’da bir jelibon kafası var. 1994 yılında bile aday olabilmek için rakibine kumpas kurduğu iddiaları var. Hatta bu kafa kendi partisinden olan kişi tarafından tuzağa düşürülmüştür. Ama artık kurduğu kişiyle yan yana çalışmak zorundadır. FETÖ döneminde başlayan kaset komploları hala konuşuluyor ve Muharrem İnce için de aynı şeyleri ortaya çıkardı. Ama nerede başlıyor? Ankara’da yıllardır sahte broşürler dağıtılıyor. Ya birisinin özel hayatını kaydedip siyasi olarak kullandınız ya da genel başkanımızla alakası olmayan montaj görüntüleri sahnede gösterdiniz. Fark ne?”

BABACAN: HÜKÜMETİN 3 AYDIR İHMAL ETTİĞİ BİR GÜNDEM VAR

Mansur Yavaş’ın ardından Deva Partili Ali Babacan sahne aldı. Babacan, “Merhaba asırlık cumhuriyetimizin başkenti. İkinci ev sahibi olarak buradayım. İktidarın 3 aydır görmezden geldiği bir gündem var. Ülkemizin en can alıcı gündemi bu. 6 şubat depreminin üzerinden 3 ay 6 gün geçti gün doğmadan yurdumuzun her yerinde yangın çıkıyor o günden beri o meskenler yanıyor o meskenlerde gülen yüzlerin olmadığını biliyorum rakamlarla söyleyince güya . anlamını yitiriyor ama resmi rakamlara göre 10 bin insanımızı kaybettik.Her can birinin annesi, babası, kardeşi, oğlu, yeğeni, kuzeni, dedesi…

“DUYULMAYAN SESLERİN SESİ OLDUK”

Dayanmaz taş da derler, öyle bir acıdan kavrulduk ki. Allah bir daha böyle acılar yaşamasın. İlk 14 günlük sarsıntının 9 günü sarsıntılı bölgedeydim. bizzat şahit oldum. Duyulamayanların sesiyiz. Nereye gittiysem ilk 48, 72 saat devlet yok dediler. Enkazı kendi ellerimizle çıkardığımızı söylediler.

“TEK KİŞİLİK SİSTEMİ ÇALIŞMAZ”

Yangında itfaiye uçağı yoktu, deprem oldu, ilk 72 saat yardım ulaştırılamadı. bugün soruyorum O 48 saatte o 72 saatte ne oldu söyler misin? Silahlı Kuvvetler çalışanı, madencilerin neden önlem almadığını soruyorum, cevap yok. Özünde, tek adam sistemi çalışmıyor. Bu ülke her şeyi tek bir kişiye bağlamanın sıkıntısını yaşıyor. Erdoğan son 5 yıldır tüm sistemi kendisine bağlamıştır. Talimat olmadan kimse hareket edemez. Yangının Cumhurbaşkanımızın talimatıyla söndürüldüğünü söylüyorlar.

“BİLİNÇLİ KADROMUZLA HAZIRIZ”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denilen ucube sisteme son vermek ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi getirmek amacındayız. Bu sistemi değiştirmemiz lazım dedik, 84 maddelik bir anayasa metni hazırladık. Devletin her alanda neler yapacağını hazırladık. 20 bakanın 5 yıl boyunca yapacakları hazır. İşini bilen ekiplerimizle biz hazırız. Biz hazırız ama Pazar günü takviyenizi bekliyoruz.

“REFERANDUM, SIRADAN BİR SEÇİM DEĞİL”

Pazar günü yapılacak sıradan bir seçim değil, aslında bir referandum. Önünüzde 2 seçenek olacak. Pazar günü pusulayı önünüze aldığınızda 2 seçenekten hangisini seçeceksiniz? Otoriterlik mi demokrasi mi? Keyfi mi yoksa kanun mu? Baskı mı, özgürlük mü? Tek akıl mı, kolektif akıl mı? Korku mu umut mu? Öfke mi aşk mı? Kargaşa mı yoksa barış mı? Yoksulluk mu zenginlik mi? Kara kış mı bahar mı?”

AKŞENER: HER TÜRLÜ ETKİ VE İFTİRALARI GÖRDÜK

Mitingde konuşan Meral Akşener, “Bugün burada sizlerle birlikte olmanın gururunu ve heyecanını ifade etmek istiyorum. 1993 yılında Şırnak kırsalında roketatarlı saldırıda görme yetisini kaybeden gazi bugün yanımda. 94’ten beri beraber gezdiğimiz parti kurucumuz Hüseyin Özlük kardeşim ağır hakaretlere uğradık umarım duymuşlardır sağında hizbullah solunda pkk olanlar duymuştur hüseyin’i gördünüz her türlü hakaret ve iftirayı gördük ve gördük.

“RECEP VE ARKADAŞLARINI EMEKLİ OLACAĞIZ”

Ama bugün gördüm ki Recep Bey vedalaşıyor. 13. Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olacak. Recep Bey ve arkadaşlarını da emekli edeceğiz. Her genç kardeşim mutlaka sandığa götürecektir. 1 oy Kemal’e, 1 oy Meral’e verilecek. İnşallah 14 Mayıs akşamı, 13’üncü Cumhurbaşkanımızla birlikte Türkiye’nin nefes aldığı, hukukun üstünlüğünün kabul edildiği, adaletin ve adaletin tesis edildiği, tarihin yazıldığı bir akşam olur.”

KARAMOLLAOĞLU: TEK ADAM DÖNEMİ SONA ERECEK

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Pazar günü yapılacak seçimlerin ülkemiz ve halkımız için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. İnşallah bir devrim yaşarız. Sandıkta manevi bir patlama olur. Dönem. tek adamın işi biter, sorunlara çözüm üretemez, savrulur.

“DEĞİŞİME İHTİYACIMIZ VAR”

Değişime ihtiyacımız var. İnsanları aşağılayarak, insanları küfürle itham ederek, insanları yanlış yönlendirerek Türkiye’ye barış gelemez. Önce dilin, davranışların olacak. Doğru yasanın ne olduğunu bileceksin ama önce itaat edeceksin. Sayın Kemal bizim başkanımız olacak. Bütün konuları hep birlikte tartışacağız ve bu ülkeyi ayağa kaldıracağız. Patlamak zorundayız. Yarım ile değil, 1 ile 1 buçuk. Pazar akşamı Türkiye’yi gümbür gümbür yöneteceğimi bileceğiz.”

İMAMOĞLU: ULUSAL DEMOKRASİ GÜNÜNÜ KUTLAYACAĞIZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şöyle konuştu: “Ankara bu gece rekor kırdı. Başkanım Mansur’un evi ne güzel. Düğün gibi. Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti güzel Ankara, selam olsun. Pazar günü bir millet.Kardeşiniz Kemal Kılıçdaroğlu bu, gömleğini sıvamış, ceketini çıkarmış Çankaya’ya yürüyecek.

“ANKARA’NIN ÇİZMELERİNDE BAHAR AÇACAK”

Son yıllarda Ankara’nın ışığını söndürmek isteyenler oldu. O milletin meclisini hiçe sayarak devleti tek kişiye, saraya bağlamak isteyenler oldu. Bireysel güçlerini vatandaşlara empoze etmek isteyenler oldu. Cumhuriyetin başkentine parsel satmaya çalışanlar oldu. Bahar, bu pazar Ankara’da sandıklarda açılacak. Demokrasi, özür, adalet yeşerecek. Bundan sonra söyleseniz de söylemeseniz de; Biz kazandık! Bir avuç insan dışında kimsenin kaybetmediği bir seçim. Bugünün işini yarına bırakmayacağız. Hep birlikte birinci çeşitte bitireceğiz. İşimiz var, çok çalışacağız.

“Hala iftira atan bir akıl var”

Hala iftira atan bir akıl var. Yine bireylerin ailesini de sürece dahil eden bir akıl var. Oy kullanmak için her yol mubahtır diyen bir akıl var. Bir havalimanı ihalesinin hesabını bile veremedikleri için tekrar tekrar saldırmaya başladılar. Bu insanlar senden korkuyor mu? Korkmaz. Bu millet sadece Allah’tan korkar, başka kimseden korkmaz. Neymiş efendim atı alan Üsküdar’dan geçermiş. O iş bitti. Üsküdar bizim atımızdır, atımızdır!”

UYSAL: YENİ DÖNEMİ AÇIYORUZ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Ankara yeni bir dönem açmaya hazır mı? Yeni bir dönem açıyoruz. Demokrasinin belki de en zor dramıyla karşı karşıyayız. Birileri milletin önüne duvar örmeye çalışıyor. 2019 yerel seçimlerinde talan sistemini kaldırdınız artık jeliboncu kalmadı sosyal medyadan kazındı artık büyük bir görev var Ankaramız kravatlı bu soygunu bitirmeye hazır mı Moğol istilasından bu yana Türkiye’de gördüğümüz yağma hareketi mi?”

DAVUTOĞLU: BU ÜLKEYİ YENİ BAHARLARA TAŞIYACAĞIZ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Yiğit Ankaralı hemşehrilerim hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 2 gün kaldı. Demokrasi bayramına 2 gün kaldı. 6 genel lider olarak size mesaj gönderiyoruz. 13. Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu başta olmak üzere hepimiz toplumsal barış açıklaması yaptık.Bu ülkeyi o kara kıştan çıkarıp yeni baharlara taşıyacağız.Ankara Pazar günü yeni bir bahara merhaba demeye hazır mısınız?

“YABANCI İŞGALCİLER BU ÜLKEYE GELEMEZ”

Söyleyecek hiçbir şeyleri kalmadı. 14 Mayıs’ta yabancı işgalcilere teslim etmeyeceklerdi. Farkında değilim, size Ankara’dan sesleniyorum. Biz bu ülkede nefes aldığımız sürece yabancı işgalciler bu ülkeye gelemeyecek. Ancak başka bir devlet liderinden aptal olmayın diyen başkanlar bir daha iktidara gelemezler. Bundan emin ol. Yeni bir baharda onurlu bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Gücü kaybederlerse ülkeye terör gelir. İşte onu söylüyoruz. Bu ülkenin dağlarını, ovalarını hep birlikte şenlendireceğiz.

“TRT’DE OSMAN ÖCALAN YAPANLAR KABUL EDİLECEK”

Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaranlar 15 Mayıs’ta hesap verecek. 15 Temmuz gecesi yerde miydi? 3-5 milyar dolar için BAE’ye el açmadınız mı?

“DİNİ KAPATACAĞIZ, BÜYÜK BİR YALAN”

Diyanet’i kapatacaktık. Tamamen yalan. Din ve vicdan özgürlüğü sonuna kadar korunacaktır. Din istismarına asla izin vermeyeceğiz. Cami avlularından siyasi mesajlar verilmeyecek. Son olarak bunlar da yetmeyince Bahçeli bize kurşunları gösterdi. Ya müebbet ya kurşun dedi. İşte buradayız, burada kollarımızı açmış durumdayız. Türkiye’nin birliğini savunduğunu iddia eden ama Hakkari’ye ayak basmamış Bahçeli, Şırnak’a gitmiyor, Diyarbakır’a gitmiyor, sizden korkan korkaktır!”

KILIÇDAROĞLU: BU ÜLKENİN HALKI İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Kemal Kılıçdaroğlu, mitingde yaptığı konuşmada, “Hazır mıyız? Değişime hazır mısınız? Bu ülkeye demokrasi getirmeye hazır mısınız? Ben söz vermeye hazırım, ben de hazırım. Bu ülkenin insanlarına demokrasi getireceğiz. Ülkemizi demokratik yollarla tüm dünyaya demokrasi getiren ülke olarak tanıtacağız.” Bu ülkenin gençleri ve kadınları demokratik olarak otoriter yönetimin yerini alacaktır.

“BAHAR HAVASINDA STANDA GİDİN”

Tüm sandıklarda temsilcimiz var. Bahar havasında sandığa gidin. Türkiye’de bayram havası olsun. ‘Gülerek gittik, oy kullandık ve Türkiye’ye demokrasi getirdik’ diyeceksiniz. benim kelimem? Sinan Ateş’in katillerini bulup kulaklarından yakalayıp adalete teslim edeceğim. Saraylarda oturmak gibi bir alışkanlığım yok. Sana söz veriyorum. Şarkılar ve türküler eşliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankaya Köşkü’ne gideceğiz.

“M. KEMAL HALKA GÜVENİR”

Türkiye’yi 5 çeteden kurtaracağım. Başkan olamadım diye bana iftira attılar. Saraya güvenirler, Kemal Bey halka güvenir. Barış ve sükunet getireceğim. Ülke işleriyle ilgileniyorum.”

konak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu