Teknoloji

Microsoft, uygulamalarına yapay zeka özellikleri eklemeye devam ediyor

Microsoft’un yapay zeka destekli görüntü düzenleyicisi Microsoft Designer, çıkartma oluşturmaya yarayan yeni bir özelliğe kavuştu. “Sticker Creator” olarak adlandırılan araç ile sıfırdan veya Designer tarafından hazırlanan istemler kullanılarak çıkartmalar oluşturulabiliyor.

Diğer görüntü oluşturucular gibi, Sticker Creator da yapay zekayı kullanıyor. Bu sayede sanat becerisi olmayan kişiler de belgeler, davetiyeler, posterler, sunumlar, sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları gibi şeyler için istedikleri sonucu elde edebiliyor. Hizmet, komutlarınızı işlemek ve bunları görsellere dönüştürmek için DALL-E’yi kullanıyor.

Microsoft hesabı olan herkes Sticker Creator’ı Microsoft Designer’da deneyebiliyor. Bunun için designer.microsoft.com/sticker-creator adresine giderek Microsoft hesabınızla oturum açmanız, bir istem girmeniz ve Oluştur

Ne yazık ki Sticker Creator şu anda İngilizce dışındaki dilleri desteklemiyor.

Microsoft, yeni aracın nasıl çalıştığını daha iyi anlamanız ve en iyi sonucu alabilmenize yardımcı olmak için şu tavsiyelerde bulunuyor:

  • İstemlerinizle denemeler yapın! Designer ile birlikte verilen ve boşluk doldurma formatını kullanan birçok örnek istem olduğundan, Sticker Creator ile çalışmak ve aracın neler yapabileceğini görmek için bunları kullanabilirsiniz.
  • DALL-E ile ilgili sınırlamalar nedeniyle çıkartma görsellerinizde zaman zaman yanlış yazılmış kelimeler görebilirsiniz. Çıkartmanızdaki yazım hatalarını her zaman iki kez kontrol edin (metin içeriyorlarsa) ve hataları düzeltmek için yeniden oluşturun.
  • Oluşturma becerilerinizi daha da ileriye taşımaya hazırsanız Sticker Creator ve Microsoft Designer kullanımıyla ilgili bu uzman ipuçlarına göz atın.

Microsoft Designer Sticker Creator hakkında daha fazla bilgiyi Microsoft 365 Insider web sitesindeki blog gönderisinden edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu