Haber

Kosova’daki Türk seçmenler Türkiye seçimleri için oy kullanmaya başladı

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için Kosova’nın Prizren ve Priştine bölgelerinde oy verme işlemleri başladı.

Türkiye’de 14 Mayıs 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri öncesi yurt dışında seçmenler oy kullanmak için sandık başına gidiyor. Kosova’da yaşayan Türk vatandaşları 6-7 Mayıs tarihlerinde oy kullanacak. Kosova’daki Türk seçmenler bugün Kosova’daki Türkiye Büyükelçiliği ve Prizren Başkonsolosluğu’nda oy kullanmaya başladı. Kosova’nın güney bölgesinde yer alan Türkiye’nin Prizren Başkonsolosluğu’nda saat 10:00’da (CEST) başlayan oy verme işlemi akşam saat 22:00’ye kadar devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin Prizren Başkonsolosu Celal Doğan, Prizren Başkonsolosluğu’ndaki 1/A numaralı sandıkta ilk oyunu kullandı.

Seçimlerin ülke ve millet için hayırlı olmasını dileyen Doğan, “Yurt dışında seçimlere başladık. Burada yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ve yurt dışında seçim kütüğü bulunan vatandaşlarımız burada oylarını kullanabilirler. 750 sperma tescillendi, daha da artmasını bekliyoruz” diyen “Bu yöndeki tüm mevzuat çalışmalarını çok başarılı bir şekilde gördük. Buradan Türkiye vatandaşlarının Türkiye’deki her yerde seçimlere ve siyasi hayata katılmasını destekliyoruz. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyoruz. Çünkü son seçimlerde yurtdışındaki seçimlerde oy kullanma oranı artıyor’ dedi. Doğan, oy verme işleminin yarın da devam edeceğini ve yerel saatle 21.00’de oy verme işleminin sona ereceğini belirtti. – PRİZREN

haber-bandirma.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu