Ekonomi

Kortlarda yapay zeka dokunuşu

HANDE BERKTAN

Yeni bir spor teknolojisi girişimi olan Volley, yapay zeka destekli spor antrenman makinesiyle raket sporu (tenis, pickleball ) oyuncularının antrenmanlarında devrim yaratmayı hedefliyor.

Topları değişen hız ve yüksekliklerde fırlatan geleneksel tenis topu makinelerinin aksine, Volley’in antrenör robotu, siz oynarken veri toplamak, beceri düzeyinizi öğrenmek ve canlı oyunu simüle etmek için yapay zeka ve görüntü yazılımından yararlanıyor. Böylece iyi bir antrenman seansı geçirmek mümkün oluyor.

Volley kurucu ortak ve CEO’su John WeinladerVolley, yapay zeka ve sistemin akıllı özellikleri nedeniyle profesyoneller, yeni başlayanlar ve her düzeydeki oyuncu için harika bir makine. Sahada olduğunuzda oyunu anlıyor ve sanki gerçek bir rakipmiş gibi tepki veriyor. Yani gerçek bir oyunda oynayacağınız her seviyede oynuyorsunuz” açıklamasını yaptı.

Volley, klasik top fırlatma makinelerinin yerini, yapay zekayla alacak

Volley’de kişi ve top takibinin yanı sıra video kaydı gibi farklı amaçlar için cihaza yerleştirilmiş üç kamera bulunuyor.

Onu öne çıkaran bir diğer ayrıntı da hoparlör ve LED ekrandır, böylece eğitmenler antrenman boyunca tüm gruba rehberlik edebilir. Ayrıca ayarlanabilir yüksekliği 87 inç olarak ayarlanmıştır; 56 derece yukarı ve 38 derece aşağı eğilme ve 34 derece sola veya sağa dönme özelliği sayesinde çok çeşitli atış açılarına olanak sağlıyor.

Yapay zeka teknolojisi, sporcu gelişiminde büyük katkı sağlamaya başladı”

Volley’in mobil uygulaması (iOS ve Android cihazlarda mevcuttur) aracılığıyla özelleştirilmiş antrenmanlara erişebilir, ayak hareketlerinizi incelemek için görüntüleri görüntüleyebilir, oyuncu istatistiklerine erişebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Topun nereye inmesini istediğinizi seçmek için telefonunuza dokunarak makineyi dijital olarak kontrol edebilirsiniz. Ayrıca antrenör tüm bu verileri toplar ve saklar, böylece kulübe geri döndüğünüzde kaldığınız yerden antrenmanınıza devam edebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere yapay zeka, geçtiğimiz yıllarda satranç turnuvaları, video oyunları ve daha birçok yarışmalarda üstünlüğünü gösterirken artık spor dünyasında da yerini gittikçe genişletiyor.

Yapay zeka uygulamaları, antrenörlere ve teknik direktörlere uzun süredir veri analizi sağlayarak yönlendirmeler yaparak, maça, turnuvalara hazırlıkta kişisel gelişim ve takım stratejisini oluşturmada yardımcı olup sporcu sakatlanmalarını önleyici destekler de sunuyor.

besniajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu