Haber

Konya’daki Vahşet Sonrası Kürek Paylaşımlarıyla Bir Kez Daha Dehşete Düştük!

Ülkede her geçen gün aramanıza gerek kalmadan sizi bulan berbatlıklar zincirinde, protesto edecek gündem yokluğu çekmiyoruz. Öldürülen bayanlar, hayvanlar, kesilen ağaçlar, istismara uğrayan çocuklar derken, toplumsal medya adaletiyle yakalanan hatalıların salıverilmemesi nöbetleri de tutuluyor. Tüm bu hassaslığa karşın kimi olaylarda gördüğümüz yorumlarda resmen kan beynimize sıçramaya, insanlığımızdan utanıp, biz insansak bunlar ne diye sormaya devam ediyoruz.

Geçen günlerde toplumsal medyada çoğumuzun izleyemediği bir manzara yayıldı. Konya Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nden gelen görüntüler infial yarattı.

Vahşi bir şekilde katledilen hayvanların görüntüleri yürekleri dağlarken, son aylarda yükselen başıboş hayvan sorunu da yeniden gündeme taşınmış toplumda yeni bir ikilem oluşmuştu.

Twitter’da bir kullanıcının kürekle vurularak katledilen cana atıfla yaptığı paylaşımsa yansılara neden olurken, bu kullanıcı “dark mizah” olduğunu söylese de gelen yorumlar tek kişi olmadığını da gösterdi.

Gelen yanıtların içinde nasıl bir toplumuz soruları aklımızda yankılanırken,

Canlıların öldürüldüğü bir gündemde bu türlü telaffuzların sağlıklı olup olmadığı da başka merak konusu oluyor.

Trajik telaffuzlar görüldü.

Gerçekten “Ne ara bu hale geldik?” dedirtti.

Bir ünlü tarafından paylaşılan bu iç acıtıcı telaffuzlara çok reaksiyon gelirken, hala daha takviye verildiği de görüldü.

Toplumsal yozlaşmada, birçok hususta tahlil bulunmaması hala uzlaşma kültüründe olamamamıza da neden oluyor.

Çok haklı bir soru da geldi. 2 yıl evvel zalimce katledilen Pınar Gültekin’in cinayeti sonrası dahi bu türlü yorumlar görülürken, “Tüm canlılar bir arada bir dünya mümkün mü?” sorusu çok havada kalıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu