Haber

Kocaeli’de Engelsiz Yaşam Merkezi İnşa Ediliyor

Kocaeli’de özel kişilere yönelik inşa edilen İzmit Engelsiz Yaşam Merkezi’nde sporsalonu, hidroterapi havuzu, duyu bütünleme odası, otizm küme eğitim odası, otizm kişisel eğitim odası, çocuk dinlenme odası ve oyun odası bulunmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi özel kişilere yönelik manisiz yaşam merkezleri inşa ediyor. Bu kapsamda Gebze’de inşaatı devam eden Engelsiz Yaşam Merkezi’nin ardından İzmit Manisiz Uzun Yaşam Merkezi’nin çalışmaları da sürüyor.

Eğitim ve sosyal merkez olarak değerlendirilen İzmit Manisiz Hayat Merkezi’nde zemin güçlendirme çalışmaları yapıldı. Lastik-İş Sosyal Tesisleri’nin üst kısmında inşa edilecek İzmit Manisiz Yaşam Merkezi, toplam 9 bin 609 metrekare alan üzerinde 6 bin 176 metrekare kapalı alan olarak tasarlandı. Proje her türlü engelliye uygun formda zemin kat olarak planlandı. Çalışma kapsamında 913 metrekarelik bodrum katta; sığınak, kazan dairesi, su deposu, elektrik ve mekanik odaları, işçi soyunma odası. 5 bin 264 metrekarelik zemin katta idari bölüm, bekleme alanı, uygulama, eğitim ünitesi, revir, idari sorumlu ofisi, çok amaçlı salon, aile danışma ünitesi, psikoterapi ünitesi, konferans salonu, kütüphane, fotoğrafçılık, barista, dokuma, matbaa, kuaför, müzik, el sanatları, mutfak ve bilişim atölyeleri, çok amaçlı eğitim salonu, bireysel eğitim sınıfları düşünüldü.

Yine zemin katta bağımsız oturma odası, spor salonu, hidroterapi havuzu, bay ve bayan soyunma-duş alanı, depo, yemekhane, mutfak, öğretmenler odası, mescit, wc-lavabo, destek işçi odası, depo, zihinsel Projede engelli kümesi, koordinatör odası, duyu bütünleme odası, otizm kümesi eğitim odası, otizm bireysel eğitim odası, çocuk dinlenme odası ve oyun odası planlandı. Ayrıca terapi ve hobi amaçlı 875 metrekare ve 450 metrekarelik 2 adet avlu, bireylere ve çocuklara yönelik çocuk oyun alanı bulunmaktadır. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu