Yaşam

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Anne Kent Merkezi’nde ahşap işleme atölyelerine başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, üreten ve yetiştiren bir bakış açısıyla hizmetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Anne Kent Merkezi’nde ahşap işleme atölyelerine başlayan Metropolitan, öğrencilerin ahşap eserler tasarlamasına ve üretmesine olanak sağlıyor.

YENİ PENCERELERE BAKIN

Büyükşehir Belediyesi Ana Kent Sağlıklı Yaşam Programı, 2017 yılından bu yana tüm Kocaeli’ye hizmet veriyor. Bünyesine her geçen gün yeni bir hizmet unvanı ekleyen Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, çeşitli modellerde ahşap malzeme kullanarak öğrencilerin hayalini kurduğu maket uçağı yapıyor. ve teknikler kulüp faaliyetleri çerçevesinde. Gençlerin yeni pencereler açmasına ve ufuklarını genişletmesine yardımcı olur.

ÇOKLU ZEKÂ GELİŞİMİNE DESTEK

Her öğrencinin yetenekli olduğu bir beceri alanının varlığı konusunda uzman görüşü alarak projelerini hayata geçiren Metropolitan, ahşap atölyesi ile öğrencilerin çoklu zeka gelişimini destekliyor. Atölyelerde çoklu zeka kuramlarından mantıksal-matematiksel, görsel-uzaysal, bedensel-kinestetik, kişisel-içsel ve natüralist zeka, mantıksal ilişkiler kurma, sonuç çıkarma, problem çözme, geometrik şekiller gibi soyut simgelerle çalışma, fotoğraflarla düşünme, imgeler, formlar ve çizgiler, üç boyutlu nesneleri algılama ve vücut hareketlerini ve el becerilerini ustaca kontrol etme vb. etkinliklerle bireysel gelişim sağlanır.

“PİLOT OLMAK İSTİYORUZ”

İlgi duydukları maket uçak yapma hayalini gerçekleştiren çocuklar, gelecekte pilot olmak istediklerini ve el yapımı uçaklarıyla gurur duyduklarını belirtiyor. Ahşap atölyesinde öğrenciler ayrıca kalemlik, ay yıldız şeklinde masa lambası, kumbara, otomobil, kova, beşik, rüzgar türbini gibi birçok çalışmayı da öğrencilerin desteğiyle yapıyor. Öğretmenler. Gebze ilçesine bağlı Defne olarak anılan Anne Kent Merkezi’nde gerçekleşen ahşap atölyesi veya diğer etkinlikler hakkında bilgi almak için 324 38 31’i arayabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu