Yaşam

Kayahan’ın Kızı, Babasının Hayatını Anlatan Filmde Görmek İstediği Oyuncuları Açıkladı

2015 yılında vefat eden Türk pop müziğinin ustası Kayahan’ın hayatı sinema olacak. Ünlü sanatçının kızı Beste Açar, babasının hayatını konu alan film için hangi oyuncuları düşündüğünü açıkladı. Detaylar içerikte!

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/kayahan-in-h…

Hatırlarsanız Türk pop müziğinin en mükemmel sanatçılarından biri olan Kayahan’ı 2015 yılında kaybettik. Hem Nilüfer’e verdiği eşsiz müziklerle hem de ‘Gönül Sayfam’ gibi aşk şarkılarıyla Türkiye’nin sevilen sanatçılarından biriydi. , ‘Kartaneleri’ ve ‘Odalarda Işıksızım’ diye buraya yazsak sığmaz.

Geçtiğimiz günlerde Kayahan’ın kızı Beste Açar, babasının biyografik filminin çekileceğini ve filmde rol alacağını düşündüğü ünlü isimlerin duyurusunu yapmıştı.

Sözcü’de yer alan habere göre Beste Açar, açıklamasında şunları söyledi:

‘Filmin hikayesini oluşturduk ve yapımcılarla görüşmeye başladık. Babamın hayatının anlatılacağı filmin çekimlerine mayıs ayında başlayacağız. “Babamın 1969-1990 yılları arasında neler yaşadığını anlatacağız çünkü onun nasıl Kayahan olduğunu kimse bilmiyor” dedi.

Beste Açar’ın Kayahan sinemasında rol almak için aklında iki ünlü ismin olduğunu söylemiştik. Bu isimlerden biri de Pis Yedili dizisinin Cimbom’u ve Yasak Elma dizisinin yıldızı Eda Ece’dir. Beste Açar, yaptığı açıklamada, “Eda’yı çok seviyorum. Ona bir teklifte bulunacağız. Kabul ederse sinemada beni oynamasını çok isterim.”

Peki Kayahan’ı kimin canlandıracağı düşünülüyor?

Beste Açar, babasını kimin canlandıracağıyla ilgili yaptığı konuşmada, “Babama spesifik bir oyuncu belirlemedim ancak Yiğit Kirazcı’yı düşünüyoruz.” Tıpkı babam gibi Kirazcı da zayıf, saçları kıvırcık, çenesinde gamzesi var. “Babamın gençliğine çok benziyor” dedi.

Bergen, Müslüm Gürses, Cem Karaca, Dilber Ay gibi Türk müziğinin usta isimlerinin hayatları birer birer filme dönüşüyor. Sıra Kayahan’da. Bakalım beyazperdede başka hangi sanatçıların hayatlarına tanık olacağız.

haber-kusadasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu