Ekonomi

JPMorgan Bilibili hisselerini Nötr’e yükseltti, gözünü oyun odaklı büyümeye dikti

Pazartesi günü JPMorgan, Bilibili Inc. (NASDAQ:BILI) üzerindeki duruşunu değiştirerek hisse senedini Underweight’ten Neutral’a yükseltti ve fiyat hedefini önceki 10 $’dan 11 $’a ayarladı. Analist, piyasanın beklentilerinin artık şirketin yıl için gelir büyüme hedefleriyle daha uyumlu olduğuna inandığından, revizyon şirketin risk ve ödül dengesinin yeniden değerlendirilmesini yansıtıyor.

Yükseltme, Bilibili yönetiminin 2024 yılı için çift haneli bir gelir artışı hedefi belirlemesinin ardından geldi ve bu, yıllık %14’lük bir artışa ilişkin konsensüs tahminiyle tutarlı. Bu uyum, yakın vadede tahmin ayarlamalarına sınırlı ihtiyaç olabileceğini gösteriyor. Bilibili’nin yeni oyun hatlarındaki ve canlı yayındaki performansı, özellikle oyun yayın pazarında artan rekabetle karşı karşıya kaldıklarından, bu büyümenin sağlanmasında çok önemli olacaktır.

Bilibili’nin 2024’ün ikinci çeyreğinden itibaren “Three Kingdom” ve “Heaven Burns Red” gibi önemli oyunlarla yeni bir oyun lansmanı döngüsüne başlaması bekleniyor. Bu sürümlerin oyun gelirlerinin yeniden hızlanmasına yardımcı olması bekleniyor. Şirket ayrıca 2023’ün üçüncü ve dördüncü çeyreğinde pozitif işletme nakit akışı bildirerek mali durumunda bir iyileşme gördü.

Ayrıca Bilibili, 2024’ün üçüncü çeyreğinde GAAP dışı işletme kârının başabaş noktasına ulaşması için bir hedef belirledi. Bu faktörler, analistin önümüzdeki üç ila altı ay içinde Bilibili’nin hisse fiyatı için aşağı yönlü etkinin sınırlı olduğu görüşüne katkıda bulunuyor. Ayrıca, yeni oyunlar beklenenden daha iyi performans gösterirse, hisse senedinin daha iyi performans gösterme potansiyeli olabilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

ikizceajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu