Haber

Gürsel Tekin: CHP’de böyle bir dönem görmedim

CHP’de aday seçim sürecinde yaşanan tartışmaların ardından istifa eden eski genel sekreter ve milletvekili Gürsel Tekin, SÖZCÜ TV’de Başşehir kulis programına konuk oldu. Gürsel Tekin, CHP yönetimini sert bir şekilde eleştirdi ve istifasının nedenini açıkladı. Aday olup olmamasının umurunda olmadığını belirten Tekin, “Biz insan değil miyiz? Ben kimin telefonuna cevap vermedim? 40 yıldır CHP’deyim ve böyle bir dönem görmedim” dedi. “

‘ADAYLIK umurumda değil’

İstifa kararı vermeden önce CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştüğünü anlatan Tekin, “Adaylığım beni ilgilendirmiyor. Bu başvuruyu yapmadan önce Sayın Genel Başkanım ve Sayın İmamoğlu ile görüştüm. Onlarla görüştüm.” bana şöyle diyebilirdi: ‘Sen bizim kalbimizde değilsin. ‘Diğer arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz.’ “Hiçbir şeye hevesli değilim. Kâr peşinde değilim, hayatım mücadeleyle geçti” dedi.

İstifa mektubunu 15 gün önce hazırladığını belirten Tekin, “CHP’de geçmişi temiz olan biriyim. İstifa mektubu yazmanın ne kadar zor olduğunu ancak ben, Allah ve eşim bilir. O dilekçeyi 15 gün yazdım.” evvel.”

CHP yönetimine tepki gösteren Tekin, istifasının nedenini şu sözlerle açıkladı; “Nedeni şu; kimseye ulaşamadım. Yani Gürsel Tekin ömrünü buna adadı, ömrünün 40 yılını buna verdi. Parti yöneticilerinden birine ulaşamadım. Ulaşamadım. Başkan Vekili. Değerli Genel Başkanıma mesaj yazdım. Bu ne anlama geliyor? Biz insan değil miyiz? Bugüne kadar kimsenin telefonuna cevap vermedim. “40 yıldır CHP’deyim, böylesini görmedim.” bir dönem.”

(HABER MERKEZİ)

haberaksehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu