İş

Geleceğe Doğru Yönetim Geliştirme Sertifika Programı İlk Mezunlarını Verdi

Lojistik alanında güçlü bir uluslararası uzmanlığa ve yerel bilgiye sahiptir; Tecrübesiyle referans gösterilen dünya başkanı CEVA Logistics Türkiye, “Geleceğe Doğru Yönetim Geliştirme Programı”nın ilkini gerçekleştirdi. Bahçeşehir Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi (BAUSEM) iş birliğiyle hayata geçirilen ve dokuz ay süren ve toplam 16 modülden oluşan program, kapanış törenini 42 yönetici mezunu ile Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

CEVA Logistics Türkiye bünyesinde, sektör lideri yetiştirme unsurları doğrultusunda insan odaklı bir bakış açısı geliştirmek ve aynı zamanda çalışanların yönetsel yetkinliklerini üst düzeye çıkarmak amacıyla düzenlenen “Geleceğe Doğru Yönetim Geliştirme Sertifika Programı” üst düzey, kişi ve kurumların yetkinliklerini Bahçeşehir Üniversitesi akademik kadrosunun gücüyle geliştirir. ; Yeni beceriler kazanabilecekleri kaliteli, her zaman ve erişilebilir programlar sunan Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin (BAUSEM) uzmanlığı ve pahalı eğitmen ağı ile tamamlandı.

PROGRAM BEŞ ANA BAŞLIKTA OLUŞTURULMUŞTUR

Programla ilgili olarak CEVA Lojistik Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Başkan Yardımcısı Nihan Usanmaz, “Programı planlarken yöneticinin rolü nedir, nasıl olmalıdır; Bir yöneticinin organizasyonun bütünü ile etkileşimi nasıldır, nasıl olmalıdır? sorularına yanıt bulmaya çalıştık. Bu programı 5 temel yetkinlik üzerine inşa ettik: etkileşim, işbirliği, başarı, liderlik ve özyönetim. Modüllerin birbiri ile yakın etkileşiminin en büyük sebebi budur. Programın içeriğini inovasyon, teknoloji trendleri, IT yönetimi gibi güncel konuların yanı sıra klasik yönetim becerileri ve yetkinlikleri üzerine inşa etmek istedik. Bu programda gördük ki en uygununu en keyiflisini yakalamışız. 9 ay süren programı tamamlayan tüm katılımcılarımıza emekleri, sabırları ve azimleri için teşekkür ederim.”

YÖNETİCİLERİN YETERLİLİKLERİNİ GELİŞTİRMEK AMACIYLA DÜZENLENMİŞTİR

Sektörde deneyimli eğitmenlerin katılımıyla gerçekleşen program: Esnek ve Uzaktan Çalışmada Bireysel/Bireysel Liderlik, Öz Yönetim ve Motivasyonu Anlamak, Büyük Resmi Görmek ve Stratejik Yönetim, Yaşam Boyu Macerada İş ve Özel Yaşam Boyu İstikrar, İşlemsel Analiz Liderler ve Endişe Yönetimi, Değişim Yönetimi ve Fırsata Dönüşen Kriz, Lider Kadro Stratejileri, Karar Verme Teknikleri, Ekonomi Kodları, Kurum Kültürü, Kurumsallaşma ve “Tercih Edilen” Marka Yaratma, Başkanlar İçin Aktif İrtibat ve Küresel Vizyon, Dijital Dönüşüm, Teknolojik Trendler ve İnovasyon, Müşteri Deneyimi Yönetimi, Kolaylaştırma ve Analitik Düşünme Becerisi olmak üzere toplam 16 modülden oluştu ve dokuz aylık bir sürede tamamlandı.

BAUSEM KALİTELİ VE UYGUN PROGRAMLAR SUNUYOR

BAUSEM, gelişen ve değişen dünya koşullarında kişi ve kurumların yetkinliklerini geliştirerek; Yeni yetenekler kazanabilecekleri kaliteli, her zaman ve erişilebilir programları tüm ilgililerin hizmetine sunduğunu belirten BAUSEM Müdürü. Öğretim Üyesi Fatma Elif Çetin sözlerine şöyle devam etti: “Sürekli Eğitim Merkezi olarak 18 yıldır bu büyük aile içinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Hayat boyu eğitim ile ilgili literatüre baktığımızda; Derece kadar değerli, yaş, yer ve zaman kısıtlaması olmayan dijital platformlarla desteklenen esnek müfredatlı sertifika programlarının çok daha işlevsel, hedef odaklı, gerektiğinde derece ile entegre olduğunu biliyor ve tüm çalışmalarımızı buna göre yapılandırıyoruz. Değişiklik ile; Şubenin kendini yeni iş modellerine adapte etme ihtiyacı sadece fiziki yatırımlarla atılabilecek bir adım değildir. Buraya; eğitimli iş gücüne olan ihtiyaç birebir oranda artmakta ve daha da değer kazanmaktadır. Bu alanda öncü, genç ama varlıklı ve köklü bir geçmişe sahip olan CEVA Lojistik, hem çalışanlarına hem de sektöre katkı sağlamaktadır.”

YENİLEME VE GÜNCELLEME ŞUBE GEREKSİNİMLERİNİ KARŞILAYACAKTIR

Kapanış töreninde süreci başarıyla tamamlayan katılımcılar sertifikalarını CEVA Lojistik Genel Müdürü Fuat Adoran ve İnsan Kaynakları Kıdemli Başkan Yardımcısı Nihan Usanmaz’dan alırken, “Öncelikle BAUSEM’e, değerli yöneticilerim, eğitmenlerim ve İnsan Kaynakları’na teşekkür ediyorum. Kıdemli Başkan Yardımcısı Nihan Usanmaz ve grubu. Kendimizi güncelleyeceğimiz ve değişimi takip edeceğimiz programın uygulanmasındaki tüm emekleriniz için teşekkür ederim. Sevgili katılımcılar, bu programda edindiğiniz değerli bilgileri sırt çantalarınıza koyacağınıza ve ileride ihtiyaç duyduğunuzda kullanacağınıza eminim. Hem katılımınız hem de mezuniyetiniz için tekrar tebrikler.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu