Ekonomi

Floor & Decor Holdings hisseleri, Spruce Point’in hisselerin açığa satışını savunan raporunun ardından düştü

Floor & Decor Holdings (FND) hisseleri, Spruce Point Capital’in hisse senedinin değerinde %40 ila %60 arasında bir düşüş olabileceğini belirten bir rapor yayınlamasının ardından Pazartesi günü %1,7 oranında geriledi.

Hisse senedi için “Güçlü Satış” tavsiyesinde bulunan firma, 78.000 feet kare büyüklüğündeki mağazalarda yer karoları ve ilgili ürünlerin satışı konusunda uzmanlaşmış bir perakendeci olan Floor & Decor’un derinlemesine incelenmesinin ardından, “şirket yönetimi ve Yönetim Kurulu’nun güvenilirliği, şirketin iş stratejisinin etkinliği, mali tablolarının güvenilirliği ve hisse senedi fiyatının mevcut ivmesini ve artan değerlemesini sürdürme yeteneği hakkında ciddi şüpheleri olduğunu” belirtti.

“Yatırımcılar son derece ihtiyatlı olmalıdır” diyen Spruce Point, Mali İşler Müdürünün (şimdiki Başkan) daha önce Blockbuster ve Carter’s şirketlerinde, her iki şirketin de mali tablolarında önemli revizyonlar yaptığı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından soruşturma altında olduğu dönemlerde üst düzey mali muhasebe pozisyonlarında bulunduğuna dikkat çekiyor.

Firma ayrıca, FND Yönetim Kurulu Başkanı ve Denetim Komitesi Başkanı’nın daha önce Linens’ N Things’te sırasıyla CEO ve CFO/İdari İşler Müdürü (CAO) olarak çalıştığını ve bu şirketin iflas ettiğini belirterek, şirketin liderliğiyle ilgili ek endişelerin altını çizdi.

“Dikkat: FND daha önce finansal raporlama üzerindeki iç kontrolünde önemli bir eksiklik tespit etmiş, yakın zamanda muhasebe, finansal raporlama ve iş uygulamalarında müşterilerin lehine olmayan çeşitli değişiklikler uygulamış ve yeni mağaza açılış oranını %20’nin altına düşürmüştür,” diye uyarıyor Spruce Point.

Spruce Point ayrıca, piyasanın FND’nin ortalama gelirin daha düşük olduğu ve bina temelleriyle ilgili sorunların karo ürünlerine daha az taleple sonuçlandığı bölgelere doğru genişlemesinde karşılaştığı zorlukların tam olarak farkında olmadığını öne sürüyor.

Bu makale AI’nin yardımıyla oluşturulmuş ve çeviri için hazırlanmış ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

afsinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu