Haber

EBB Başkanı Büyükerşen’den seçim açıklaması

EskişehirBüyükşehir Belediye (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen, cumhurbaşkanlığı seçimi sonucuna ilişkin, “Eskişehir tüm Türkiye’yi herkes kıskandırsın istedik ama olmadı. Bize gelince güzel şehrimize millet olarak hizmet edelim.” 1999’dan beri Eskişehir’i Anadolu’nun ortasında güneş yapmak için uğraştık. Biz böyle parlamaya devam edeceğiz” dedi.

Yılmaz Büyükerşen, cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tip oylama sonucuna ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. OySonuçları değerlendiren Büyükerşen’in paylaşımı şöyle:

“Değerli hemşehrilerim, değerli vatandaşlarım, sandıktan çıkan iradeye saygı duyar, oy Sonuçların ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Ekonomik kriz bitti, mülteci sorunu tamamen ortadan kalktı, işsizlik kalmadı; Çocukların, gençlerin ve kadınların yaşamaktan mutlu olduğu bir ülke hayal ediyorum. Bütün çabamız bunun içindi. Umarım mevcut hükümet 21 yıllık hatalarından ders alır ve tüm bunları gerçekleştirir. Eskişehir için daha değerli kılmak adına 2. tipte Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun oyu en çok artan illerden biri biziz. Tüm Türkiye herkesin hayran olduğu Eskişehir olsun istedik ama olmadı. Bize gelince; 1999 yılından bu yana olduğu gibi bundan sonra da Anadolu’nun ortasında güzel şehrimize hizmet etmeye ve Eskişehir’i güneş gibi parlatmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle seçim sürecinde sahada emek veren ve kampanyaya katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, demokrasi için sandık başına giden tüm hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu