Haber

Deprem jeneratörlerini depoda bulunduran genel sekreter görevden alındı

Maraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde 6 Şubat’ta 11 ilde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından Tunceli İl Özel İdaresi’nin, Adıyaman’da kullanılmak üzere satın aldığı jeneratörleri kendi deposunda sakladığı ortaya çıktı.

Sözcü’den Cihan Demirdaş’ın haberine göre, kurum içi yazışmalara göre Adıyaman’dan alınan 7 jeneratörden birine ne olduğu bilinmiyor.

GENEL SEKRETER GÖREVDEN ALINDI

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, arama kurtarma çalışmaları için jeneratör talep eden ancak iddiaya göre jeneratörleri İl Özel İdare deposunda kayıtsız olarak bulunduran Tunceli Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Yıldırım izne ayrıldı. Yıldırım’ın genel sekreterlik görevinden alınarak Valilik bünyesinde İl Sosyal Teşkilat ve Proje Müdürlüğü’ne atandığı öğrenildi.

‘BAKANLIK DOĞRU BİR KARAR VERDİ’

CHP Tunceli İl Lideri Ali Mustafa Çelik, Yıldırım’ın genel sekreterlik görevinden alınmasının gerçek bir karar olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Deprem mağdurlarının hayatlarının kurtarılması açısından büyük önem taşıyan jeneratörlerin özel idare müdürü tarafından gizlice Tunceli’ye getirilmesini utanç verici ve vicdansız bir olay olarak değerlendiriyorum.

Bu olayı ortaya çıkaran ve bu kişiyi görevden alan bakanlığımız çok yerinde ve doğru bir karar vermiştir. Böyle bir genel sekreterin Tunceli’mize yakışmadığını ifade etmek isterim.” (HABER MERKEZİ)

haberovacik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu