Yaşam

Cinsellik Hakkında Düşündüğünüz Her Şeyi Yerine Sığdıracak 12 Terim ve Anlamları

Cinsellik ile ilgili terim ve anlamları öğrendikten sonra, cinselliğe bakış açınızın çok daha farklı ve güzel olacağına eminiz!

1. Abroseksüel

Cinsel tercihleri ​​zaman içinde değişen birini tanımlayan cinsel yönelimdir. Bir zamanlar biseksüel olan birinin daha sonra aseksüel olması veya bir zamanlar kadınlardan hoşlanıp sonra hoşlanmaması gibi. Cinsel yönelimin akışkanlığı olarak tanımlanır.

2. Bilgisayar

Zorunlu heteroseksüellik olarak tanımlanan Comphet, heteroseksüelliğin geçerli tek cinsellik olduğu ve herkesin heteroseksüel olmasının beklendiği yönündeki boş bir fikirdir. Bu duygu, heteronormativitenin bir sonucudur.

3. Otoseksüel

Kendine karşı cinsel çekim hisseden bireyler için kullanılan bir terimdir. Kişinin kendisiyle cinsel etkileşimini ifade eder.

4. BDSM

‘esaret ve disiplin’ anlamına gelir; hakimiyet ve boyun eğme; sadizm ve mazoşizmin hakimiyeti ve teslimiyeti; ‘Sadizm ve mazoşizm’ olan dileklerle hayata geçirilen bağlantı türüdür. Bu bir kurban veya esaret bağlantısı değildir. Her iki tarafın da istekleri var.

5. Biseksüel

Birden fazla cinsiyetten insanları fiziksel, romantik veya duygusal olarak çekici bulma potansiyeline sahip olan, ancak aynı zamanda ‘sadece formda’ olması gerekmeyen bireyleri tanımlar.

6. Skolioseksüel

Transseksüel veya ikili olmayan insanlara ilgi duyan bireyler için kullanılan bir terimdir.

7. İçeri Boşalma

Cinsellikte tatlı anlamına gelmeyen içeri boşalma, seks sırasında orgazm/boşalma sonrasında vajinadan veya anüsten gözle görülür şekilde sperm damlamasıdır.

8. Oral seks

Kadın oral seks için kullanılan Cunnilingus teriminde, kişi dudaklarını ve dilini kadının vulvasına ve klitorisine konsantre olmak için kullanır.

9. Biseksüel

Karşısındaki kişiye karşı duygusal olarak hiçbir şey hissetmediklerinde ve duygusal bir bağ kuramadıkları zaman birlikte olmayan kişiler olarak tanımlanırlar.

10. Kenar oyunu

BDSM kategorisine giren çok cinsel aktivite olarak tanımlanır. Zevk, uyarılma ve uyarılma için daha riskli aktiviteleri denemeyi ve çoğu zaman isteğe bağlı fiziksel veya zihinsel acıyı içerir.

11. Gri-cinsel

Aseksüellik ve cinselliğin ortasında gri alanda kalanlar için kullanılan gri-cinsellik, diğer adıyla gri aseksüellik, sadece orta düzeyde cinsel istek duyan bireylerdir.

12. seks partisi

Bireylerin parti benzeri bir senaryo veya ortamda özgürce açık ve sınırsız cinsel ilişkiye girdikleri veya grup seks yaptıkları seks partisi olarak tanımlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu