Haber

Çin’in Chongqing Belediyesi’nin Dış Ticareti Ocak-Kasım Döneminde Yüzde 4 Arttı

Hava fotoğrafı, Çin’in güneybatısındaki Chongqing Belediyesindeki Tuanjiecun istasyonunda kalkmaya hazır bir Çin-Avrupa yük trenini gösteriyor, 30 Haziran 2022. (Fotoğraf: Tang Yi/Xinhua)

Chongqing, 18 Aralık (Xinhua) — Çin’in güneybatısındaki Chongqing gümrük idaresine göre, belediyenin yılın ilk 11 ayındaki dış ticareti geçen yılın döngüsünde %4 artarak yaklaşık 748,79 milyar yuan’a (yaklaşık 107,29 milyar yuan) ulaştı. belediye. ABD doları) ulaştı.

Chongqing Gümrük İdaresi’ne göre, aynı dönemde belediyenin ihracatı yıllık %5.2 artışla 487.07 milyar yuan’a, ithalatı ise %1.7 artışla 261.72 milyar yuan’a ulaştı.

Chongqing’in Ocak-Kasım döneminde Avrupa Birliği ile dış ticareti yüzde 3,1, Üretim ve Yol Girişimi çerçevesindeki ülkeler ve Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Paydaş anlaşmasına taraf diğer ülkelerle yüzde 1,4 ve yüzde 9,9 oldu. geçen yılın aynı dönemine göre. artırılmış.

Mekanik ve elektrik işleri belediyenin en önemli ihracat kalemlerini oluştururken, entegre devreler, depolama aksamları ile metal cevheri ve mineral kum ithalatı da bu dönemde güçlü bir büyüme gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu