Haber

Çin ve ABD’den İş İnsanları ve Yetkililerden Ticari ve Ekonomik İşbirliğini Güçlendirme Çağrısı

Çin Genel Ticaret Odası-ABD Chicago’nun (CGCC-Chicago) 6. Yıllık Galasına katılan yaklaşık 500 Çinli ve ABD’li iş adamı ve yetkili, iki taraf arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinin güçlendirilmesi çağrısında bulundu.

“Geleceğimiz İçin Yeniden Açılmak” temasıyla Perşembe günü Chicago’da düzenlenen gala kapsamında Pak Güç ve İklim Değişikliği Paneli, Belediye Liderleri Yuvarlak Masa Toplantısı, Çin’e Genel Bakış 2023 ve Büyükelçi Diyaloğu gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çin’in ABD Büyükelçisi Qin Gang, “Çinli şirketlerin ABD’ye yatırım yapma konusunda güçlü bir istekleri var ve potansiyel son derece umut verici” dedi.

Qin, “Yıllar boyunca Çin yatırımı yerel ekonomik ve sosyal kalkınmaya önemli katkılarda bulundu. Bu, ticari işbirliğimizin kazan-kazan doğasını gösteriyor” dedi.

Büyükelçi, ABD’deki Çinli şirketleri inançlarını korumaya, kurallara uyarken haklarını ve çıkarlarını savunmaya, kar elde ederken yerel topluluklara katkıda bulunmaya ve iki ülke arasında bir bağlantı ve işbirliği köprüsü işlevi görmeye davet etti.

ABD tarafına seslenen büyükelçi, “Umarım hem federal hem de alt-ulusal hükümetler Çinli şirketler için eşit koşullar sağlar, onları hoş karşılar, onları burada tutar ve başarılı olmalarına izin verir.”

Qin ayrıca Çin-ABD ilişkilerine katkılarından dolayı ABD-Çin İlişkileri Ulusal Komitesi Lideri Steve Orlins’e ABD-Çin Dostluk Elçisi Ödülü’nü takdim etti.

CGCC-Chicago Lideri Ni Pin, ABD-Çin bağlantılarının bugün birçok zorlukla karşı karşıya olduğunu söyledi. Ancak Pin, “50 yıl önce liderlerimizin aldığı kararlar birçok insanın hayatını değiştirdiği gibi, kaderimiz de kendi elimizde… Şimdi daha iyi bir geleceğe doğru ilerleme zamanı” dedi.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Chicago’dan bildiriyor.(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu