Ekonomi

Borsa İstanbul’da bugün 4 hisse güne temkinli başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbulKAP’a yapılan açıklamada 4 hissenin güne tedbirlerle başlayacağı açıklandı.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında. BORLS, DYOBY, INGRMVe KGYOHisse senetlerine bugün seans başından itibaren bir ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

19 Ekim’de faaliyete geçen BORLS, 5 gündür tavan fiyatla faaliyet gösteriyor ve halka arz fiyatına göre yüzde 61 oranında değer artışıyla devam ediyor. Bu haftanın volatil hisselerinden DYOBY, dünkü süreçlerde tavan fiyatından geriledikten sonra günü yüzde 1,38 artışla 39,66 TL’den kapattı. 17 Ekim’den bu yana tavan fiyatla işlem yapan INGRM, dünkü sert düşüşle tavan serisini kırsa da günü yüzde 6’lık artışla kapattı. KGYO dünkü süreçlerde %9,7 düşüşle günü 38,3 TL’den kapatarak düşüş eğilimini sürdürdü.

MRSHLHisseleri bugünkü seans başından 24 Kasım 2023 seans sonuna kadar emir paketi tedbiriyle işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa düzeninin kısıtlanması ve piyasadan emir girişinin sınırlandırılması”, “emir iptalinin, emir miktarının azaltılmasının ve emir fiyatının kötüleştirilmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgilerinin yayınlanmasının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

İlgili hisse senedine ilişkin açığa satış ve kredili ticaret yasağı ile brüt takas tedbirlerine ilişkin mevcut yasak, emir paketi tedbirleri uygulandığı sürece devam edecek. 18 Ekim’den bu yana tavan fiyatta faaliyet gösteren MRSHL, dünkü sert düşüşten etkilenmedi ve günü 2.377,6 TL’den kapattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu