Haber

Başakşehir Şehir Hastanesinde “Yenidoğan Sempozyumu” düzenlendi

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi tarafından düzenlenen “Yenidoğan Sempozyumu”nda prematüre doğum ile ilgili hususlar ele alındı.

Koordinatör Başhekimlik Konferans Salonu’ndaki sempozyumun açılışında konuşan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, doktorların eğitim konusundaki özverisini hayranlıkları takip ettiklerini söyledi. Yiyit, birçok yenidoğan doktorunun sadece Türkiye’de değil, Türkiye dışında da birçok ülkede istekli eğitim verdiğine değindi.

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi bünyesindeki Çocuk Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Can Hatemi, yenidoğan kısmının hastanenin kuruluşundan bu yana değerli kısımlardan biri olduğunu belirtti.

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Yenidoğan Uzmanı Prof. Dr. Merih Çetinkaya, Türkiye ve dünyada her 10 bebekten birinin prematüre olarak dünyaya geldiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“Bu bebeklere doğum anından itibaren anne karnından ve doğum anından itibaren hakikaten çok yeterli bir hayat sunulduğu takdirde bu bebeklerin hayata öbür bebekler üzere başlayabilecekleri konusunda bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Bu manada da son yıllardaki tüm gelişmeleri doğum odasından başlayıp yenidoğan ağır bakım ünitesinden taburculuğa kadar prematüre bebeklerde görülen bütün problemleri burada hocalarımız eşliğinde daima birlikte konuşacağız, tartışacağız ve kendi bilgilerimizi güncellemeyi hedefliyoruz.”

“Prematürite ve Bağlı Morbiditeler” başlığı altında,”Prematüre bebek beslenmesi”, “Prematüre bebeklerde canlandırma”, Prematüre bebeklerde doğum odası yönetimi” üzere mevzuların ele alınacağı sempozyum, bugün sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu