Ekonomi

Baldwin Group İlk Çeyrek Kazanç ve Gelir Tahminlerini Aştı

TAMPA, Fla. – Bağımsız bir sigorta dağıtım şirketi olan The Baldwin Group, 2024 yılının ilk çeyreğinde hem hisse başına kazanç (EPS) hem de gelir açısından analist beklentilerini aşarak güçlü bir performans sergiledi.

Kısa bir süre önce BRP Group, Inc. şirketinden yeniden markalaşan şirket, analist tahmini olan 0,52 dolardan 0,04 dolar daha yüksek olan 0,56 dolarlık düzeltilmiş EPS açıkladı. Bu çeyrekteki toplam gelir 380,4 milyon dolara ulaşarak 376,11 milyon dolarlık konsensüs tahminini aştı ve geçen yılın aynı çeyreğine göre %15’lik bir artışa işaret etti.

Şirketin organik gelir artışı yıldan yıla (YoY) %16 gibi etkileyici bir oranda gerçekleşirken, GAAP net geliri 39.1 milyon $ olarak raporlandı ve GAAP seyreltilmiş EPS 0.33 $ olarak gerçekleşti.

Düzeltilmiş FAVÖK bir önceki yıla göre %29’luk önemli bir artışla 101,7 milyon $’a ulaşırken, düzeltilmiş FAVÖK marjı bir önceki yıla göre 280 baz puanlık kayda değer bir artışla %27 olarak gerçekleşti. Bu finansal güç, 53,3 milyon dolara ulaşan serbest nakit akışındaki yıllık %51’lik artışla daha da vurgulandı.

CEO Trevor Baldwin şirketin performansından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başarıyı çift haneli organik büyümeye ve düzeltilmiş FAVÖK marjı, kârlılık ve serbest nakit akışı üretimindeki önemli artışa bağladı.

Baldwin, yenilikçi tavsiyeler, tescilli ürünler ve benzersiz çözümler aracılığıyla güçlü net yeni Müşteri büyümesi tarafından yönlendirilen platform genelinde geniş tabanlı büyümeyi vurguladı. Baldwin ayrıca, Kanada’daki çok aileli sigorta pazarına yakın zamanda girmesi de dahil olmak üzere şirketin stratejik genişlemesinin altını çizdi.

Baldwin Group’un likiditesi ve sermaye kaynakları, 31 Mart 2024 itibariyle 112,1 milyon dolar nakit ve nakit benzerleri ve 266,0 milyon dolar döner kredi tesisi kapsamında borçlanma kapasitesi ile güçlü kalmaya devam ediyor. Stratejik önceliklerini yerine getirmeye ve hissedarlar için uzun vadeli değer yaratmaya odaklanmaya devam eden şirketin geleceği umut verici görünüyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Kazanç açıklamasının ardından hisse senedi hareketi belirtilmemiş olsa da, olumlu sonuçlar ve CEO’nun ileriye dönük açıklamaları olumlu bir piyasa tepkisine işaret ediyor. Şirketin hisse senedi sembolü, 20 Mayıs 2024 tarihinde NASDAQ’ta işlem görmeye başlamasıyla birlikte yeni marka kimliğini yansıtacak şekilde BWIN olarak değişecek.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

erzinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu