Haber

Antalya’da düzenlenen Türkiye Gençler ve Gençler Satranç Şampiyonası’nda Çeşme Belediyespor’dan 15 sporcu milli takıma girmek için yarışıyor.

Milli takıma katılacak satranç sporcuları, Antalya’da düzenlenecek Türkiye Gençler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda belirlenecek. Çeşme Belediyespor’dan 15 satranç sporcusu kendi kategorilerinde milli takıma girmek için yarışıyor.

20-27 Ocak 2024 tarihleri ​​arasında Antalya’da düzenlenen Avrupa’nın en büyük spor organizasyonlarından Türkiye Gençler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası, 20 Ocak Cumartesi günü düzenlenen açılış töreninin ardından başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Federasyon Lideri Şampiyonanın açılış törenine Gülkız Tulay, Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Ortan, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu Başkanı Mert Taşkın, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve sporcular katıldı. , veliler, antrenörler ve basın mensupları katıldı. Her yıl büyük satranç ailesinin bir araya geldiği ve ilginin her geçen gün arttığı şampiyonaya bu yıl tüm illerden ve KKTC’den 2500 satranç sporcusunun da aralarında bulunduğu yaklaşık 10 bin katılımcı geldi. Şampiyonaya Çeşme Belediyespor Kulübü’nden 15 satranç sporcusu da katıldı. Şampiyonada milli takıma girmeye çalışan Çeşme satranç sporcuları ve kategorileri şöyle:

1- Egehan Yıldız – 15 Yıl Orgeneral

2- Sadi Keleş – 11 Yaş Genel

3- Nuri Kerem Eroğlu – 11 Yıl Orgeneral

4- Deniz Burçak – 8 Yaşında Kızlar

5- Mehmet Umut Şemenoğlu – 8 Yıl Genel

6- Defne Uygun – 8 Yaşında Kızlar

7- Ecrin Ela Sevim – 12 Yaşındaki Kızlar

8- Zeynep Duru Sevim – 8 Yaşında Kızlar

9- Alper Tezcan – 15 Yaş Genel

10- Derin Topaçoğlu – 9 Yaşında Kızlar

11- Ali Arda Eracar – 13 Yaşında Orgeneral

12- Mehmet Efe Akın – 12 Yaş Orgeneral

13- Zümra Meryem Alagöz – 17 Yaşındaki Kızlar

14- Zehra Ece Ermüş – 18 Yaşındaki Kızlar

15- Kadir Efe Ermüş – 18 Yıl Genel – İZMİR

haberkoyulhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu