Haber

Ankara’da uygunsuz işkembeleri piyasaya sürdüğü iddia edilen işletmeye denetim

Ankara’nın Çubuk ilçesinde uygunsuz işkembeleri piyasaya sürdüğü argüman edilen işletme denetlendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta takımları, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çubuk Belediyesi takımları, toplumsal medyada yer alan uygunsuz işkembe imgelerinin akabinde kelam konusu mezbahaneyi denetledi.

Denetimde, veteriner doktorlar ve besin mühendisleri de yer aldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cengiz Albayrak, toplumsal medyadaki manzaraları ihbar olarak kabul ettiklerini ve süratli bir biçimde işletmeyi denetlediklerini söyledi.

İncelemelerde, imgelerde yer alan işkembelerin tespit edilmediğini lisana getiren Albayrak, “Görüntülerin 2 Ağustos’ta tutanakla imha edilen ürünlere ait olduğunu belirledik. İşletmede, görüntülerdeki gibi herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. İncelememizde tespit ettiğimiz bazı eksiklerin de giderilmesi için işletmeye yönelik tutanak tuttuk.” dedi.

İşletme müdürü İdris Demirhan ise imajlarda yer alan 580 kilogram işkembenin 2 Ağustos’ta veterinerler gözetiminde imha edildiğini belirtti.

Demirhan, “2 Ağustos’ta yaşanan ve işletmemize girişinden birkaç saat sonra imha edilen eserlerin imajının bugün yaşanmış üzere servis edilmesi ve çıkan haberler firmamızda derin bir hüzne sebep vermiştir. Eserlerin imha edilmesinden evvel kayda alınan görüntü ile vatandaşlarımızda oluşturulan telaş nedeniyle şirketimiz ismine özür dileriz.” tabirini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu