Haber

Alex Murdaugh: ABD’li avukat, karısını ve çocuğunu öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

ABD’li avukat Alex Murdaugh, karısını ve çocuğunu öldürmek suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. 54 yaşındaki Murdaugh, cinayetleri milyonlarca dolarlık yolsuzluğu örtbas etmek için işlemekle suçlandı.

Murdaugh’un avukatlarının karara itiraz etmesi bekleniyor.

Davada 60 tanık dinlendi ve cep telefonu verileri incelendi.

ABD kamuoyunun yakından takip ettiği cinayetler, Netflix’te belgesel olarak da yayınlandı.

“Murdaugh Cinayetleri: Güney Karolina’da Bir Skandal” belgeseliyle ilgili davada barodan ihraç edilen 54 yaşındaki Murdaugh, mahkemede masum olduğunu söylemesine rağmen jüriyi ikna edemedi.

Avukatın yargılama boyunca üzerinde durduğu nokta, cinayete dair tek bir birincil delil bile bulunmadığı, tüm suçlamaların ikincil delillere dayandığıydı.

Kıdemli bir kaza tazminat avukatı olan Alex Murdaugh, ailesi tarafından kurulan ve Güney Carolina mahkemelerinin bir yüzyıldan fazla bir süredir uygun şekilde tanıdığı bir hukuk firmasını yönetiyordu.

7 Haziran 2021’de, 52 yaşındaki karısı Maggie’yi ve 22 yaşındaki oğulları Paul’ü, aile konutunu çevreleyen geniş arazide köpek kulübelerinin yanında ölü bulduğunu bildirdi.

Bir yılı aşkın bir süredir ölümlerde tutuklama olmadı, ancak Murdaugh geçen Temmuz ayında şiddetli bir kabahat nedeniyle iki cinayet ve iki kez silah bulundurmakla suçlandı.

Murdaugh, karısının ve oğlunun ölümleriyle hiçbir ilgisi olmadığı konusunda ısrar etti, ancak iddia makamı, karısını ve oğlunu yakın mesafeden tüfek ve tabancayla vurarak öldürdüğünü savundu.

Yargıç Clifton Newman, savcılığın neden ölüm cezası istediğini anladığını ancak Murdaugh’un kendi ailesinin mahkumları daha hafif suçlar için idam ettirdiğini söyledi.

haber-yuksekova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu