Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik: 6 kişilik masanın sorumluluğunu Kemal Bey’e yüklediler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Altılı masanın suçunu Sayın Kemal’e yıkıyorlar. Her gün birbirlerinin aleyhine konuşuyorlar, bugün de sizlerin, kardeşlerimizin, hatta oy veren vatandaşlarımızın sayesinde. Altılı masa için ‘Neyse ki bunlar sandıkta gömüldü’ diyorlar.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Seyhan ilçesine bağlı Beyefendi Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Toplantıya AK Parti Adana Milletvekili Faruk Aytek, Yüreğir Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Fatih Mehmet Kocaispir, AK Parti İl Başkanı Ozan Gülaçtı, AK Parti ve MHP parti teşkilatları, yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir’e destek isteyen Ömer Çelik, önceki seçimlerden hatırlatmalarda bulundu. Çelik, “Anketlerde ‘AK Parti kaybedecek, Cumhur İttifakı kaybedecek’ diyorlardı.’ ‘Altı kişilik masa kazanır’ diyorlardı. Ne yaptın, Adana’da altı kişilik masayı, masanın altındakini, masanın arkasındakini, masanın etrafındakini sandıklara gömdün. Yedi kişilik bir masa toplandık, Türkiye’yi biz yöneteceğiz, altımız hep birlikte karar verdik ve kendimizi önümüze koyduk, ‘Devam edeceğiz’ dediler. Ben de burada ve diğer mahallelerde yaptığımız toplantılarda ‘Bırakın Türkiye’yi yönetmek, 6 kişiyle çay bile demleyemezsiniz’ diyordum. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi altılı masanın sorumluluğunu Sayın Kemal’e yüklediler, her gün birbirlerinin aleyhinde konuşuyorlar ve bugün sizlerin sayesinde kardeşlerimiz, hatta altılı masaya oy veren vatandaşlarımız diyor ki; ‘Neyse ki bunlar sandıkta gömüldü.’ Türkiye’ye sözde altılı masa verdiler. Şer projeyi dayattılar ama siz buna izin vermediniz. ‘Bizim sadakamız var’ diyorlar. Doğrusu Allah bunlara fırsat vermesin. Şimdi bir taraf 6 kişilik masanın bir tarafı diğer tarafa karşı, diğer taraf diğer tarafa karşı, diğer taraf hepsine karşı. Ama biz AK Parti olarak bunların hepsine karşıyız. Dün neysek bugün de oradayız, yarın da orada olacağız” dedi.

‘EN GÜÇLÜ CEVABI YİNE SİZDEN ALACAKLAR’

Önlerinde ‘Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak bir yerel seçimin olduğunu vurgulayan Ömer Çelik, şöyle devam etti:

“Siz, Türkiye’nin istikrarı, Türkiye’nin geleceği, Türkiye’nin yüzyılı için Cumhurbaşkanımızı yeniden cumhurbaşkanı seçtiniz. Ona bir kez daha, ‘Cumhurbaşkanı, biz sizi kebaptan, şalgamdan daha çok seviyoruz’ dediniz.’ Şimdi önümüzde ‘Türkiye Yüzyılı’na damgasını vuracak yerel seçimler var, ‘Türkiye Yüzyılı’ Adana’nın yüzyılı olsun, ‘Türkiye Yüzyılı’ Yüreğir, Seyhan ve Yüreğir’in yüzyılı olsun. ‘Türkiye Yüzyılı’nın gerçek belediyecilik yüzyılı olması için diğer mahallelerimiz de var. 31 Mart’ta AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na da aynı şekilde mi sesleniyoruz? Onlar milletin iradesiyle mücadele ederek, yanında durarak yollarına devam ediyorlar. 14 Mayıs ve 28 Mayıs yolunda da önceki seçimlerde olduğu gibi terörle yan yana, teröristlere karşı sessiz kalıyorlar. Yaptılar, o zaman da söyledim, o gün söylediklerim hala geçerli. Türkiye’nin cumhurbaşkanı, devletin başı, milletimizin göz bebeği, milletimizin gözbebeği Recep Tayyip Erdoğan’a terörü destekleyenlere söyleyemedikleri sözler. En güçlü cevabı yine sizden alacaklar. İşte “Onlar” sokaktan alacak. Bu mahallemizden alacaklar.”

darende-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu